Moje konto

0
temperatura w saunie

Temperatura w saunie – temperatury w różnych saunach

Temperatura w saunie różni się w zależności od typu sauny. Przyjmuje wartości od 45 °C do nawet 110 °C. Sprawdźmy, jaka temperatura panuje w różnych rodzajach saun.

Warunki temperaturowe w saunie suchej i mokrej

W saunie suchej temperatury są najintensywniejsze, ponieważ dolna granica to 60 °C, a górna nawet 110 °C. W takich warunkach warto zadbać o swój komfort i osłonić głowę przed zbyt intensywnym ciepłem, zaopatrując się w odpowiednią czapkę do sauny.

Z kolei w saunie mokrej temperatura jest o wiele bardziej przystępna – wynosi od 50 °C do 65 °C. Oczywiście poziom wilgotności jest tutaj wyższy niż w saunie suchej.

Urządzasz własną saunę i chcesz w prosty oraz komfortowy sposób zarządzać temperaturą? Wystarczy, że zainstalujesz piec zaopatrzony w sterownik, np. Harvia Spirit, który można obsługiwać z poziomu specjalnej aplikacji MyHarvia.

Temperatura w saunie parowej

W saunie parowej temperatura jest „najłagodniejsza”. Mieści się bowiem w przedziale od 45 °C do 55 °C.

Z tego powodu sauna parowa może być dobrym rozwiązaniem dla osób rozpoczynających swoją przygodę z saunowymi kąpielami.

jaka jest temperatura w saunie

Jak zadbać o komfort w gorącej saunie?

Przed pójściem do sauny warto zaopatrzyć się we wspomnianą już czapkę, która ochroni głowę przed działaniem wysokiej temperatury. Poza okryciem głowy warto rozważyć również specjalną matę, ale to już przede wszystkim z powodów higienicznych. Dzięki macie minimalizujesz ryzyko infekcji intymnej, którą można czasami nabyć w niewłaściwie czyszczonej saunie publicznej.

Jeśli interesują Cię akcesoria przeznaczone do sauny lub budowa własnej przestrzeni relaksu, to zapraszamy do naszego sklepu internetowego. Znajdziesz tam wszystkie materiały potrzebne do budowy saun oraz akcesoria dla miłośników saunowych sesji.