Moje konto

0
jaki piec do sauny kupić

Jaki piec do sauny sprawdzi się najlepiej?

Piec to kluczowy element sauny, dlatego przed dokonaniem wyboru warto rozważyć, jakie opcje są dostępne. Zatem jaki piec do sauny warto wybrać? Przedstawiamy krótki poradnik na ten temat.

Rodzaje pieców do sauny

Piece do sauny można podzielić przede wszystkim na takie, które są opalane drewnem i elektryczne. Wybierając typ pieca, należy wziąć pod uwagę rodzaj sauny. W przypadku saun wewnętrznych, umiejscowionych w budynku, optymalnym rozwiązaniem są piece elektryczne.

Piec na drewno z kolei będzie odpowiedni dla sauny zewnętrznej. Należy jednak pamiętać, że będzie tutaj konieczna instalacja komina.

Warto również wybrać piec popularnego producenta, aby zyskać gwarancję funkcjonalności i bezawaryjnego działania przez długi czas. Często wybierane w tym obszarze marki to między innymi Harvia, Stoveman i Etna.

jaki piec do sauny w domu

Jaki piec do sauny wybrać?

Sposób wytwarzania ciepła i marka pieca to oczywiście nie wszystko. Bardzo ważnym kryterium są tutaj również wymiary sauny. Przykładowo w przypadku pojemności od 8 m³ do 16 m³ sprawdzi się dobrze Stoveman 16-LS Heavy. Jest on opalany drewnem. Interesuje Cię model elektryczny? Dla saun trochę mniejszych, do 14 m³, warto rozważyć model Harvia The Wall SW90.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej o parametrach różnych pieców i o ich przeznaczeniu, zajrzyj do naszego sklepu internetowego. Oferujemy szeroki asortyment, a każdy piec jest u nas szczegółowo opisany. Oczywiście w razie pytań służymy pomocą. Zadzwoń lub napisz do nas!