Moje konto

0
jak zbudować saunę materiały

Jak zbudować saunę? Materiały potrzebne do budowy saun

Prywatna sauna to marzenie większości osób zachwyconych taką formą regeneracji. Jeśli jesteś jedną z nich, to z pewnością ucieszy Cię fakt, że przestrzeń do relaksujących sesji możesz stworzyć samodzielnie. Zatem jak zbudować saunę? Podstawą są odpowiednio dobrane materiały.

Zbuduj saunę z materiałów wysokiej jakości

Jak już wspomniano, budowa sauny wymaga przede wszystkim wysokiej jakości materiałów. Kluczowy jest odpowiedni rodzaj drewnianych desek i właściwa izolacja, na przykład z wełny ceramicznej. Na późniejszych etapach będą Ci potrzebne również drzwi do sauny, okna, wentylacja i oświetlenie.

Budowa własnej sauny to zadanie doskonałe dla miłośników majsterkowania. Znacznym ułatwieniem są ogólnodostępne wideo poradniki, dlatego odsyłamy do jednego z nich:

Living Life with Passion – Sauna własnej roboty

Wybierz odpowiedni piec do swojej sauny

Nietrudno się domyślić, że sauna potrzebuje źródła ciepła. Dlatego na rynku dostępne są specjalne piece dedykowane saunom – w wersji elektrycznej i opalane drewnem. Najpopularniejsze rozwiązania to piece marki Harvia i Stoveman.

jak zbudować saunę w ogrodzie

Wybierając piec do swojej sauny, zwróć uwagę na jego wymiary, pojemność i inne kluczowe parametry. Więcej na ten temat znajdziesz w opisach konkretnych pieców dostępnych w naszym sklepie internetowym.

Jeśli poradniki dotyczące tego, jak zbudować saunę, masz już za sobą, zajrzyj do naszego sklepu online. Materiały, które proponujemy, są dedykowane saunom, solidne i wyjątkowo estetyczne. Sprawdź i zbuduj wymarzoną saunę!