Moje konto

0
drzwi do sauny zewnętrzne ościeżnica

Drzwi do sauny zewnętrzne – jakie wybrać?

Wybierając drzwi do sauny zewnętrzne należy zwrócić uwagę nie tylko na wymiary. Równie ważnym aspektem jest materiał, z jakiego zostały wykonane oraz sposób konstrukcji. Jakie zatem rozwiązanie wybrać?

Solidne drzwi ze szkła hartowanego

Szkło to doskonała baza drzwi przeznaczonych do sauny. Wszystko dlatego, że takie drzwi zachowują swoją formę i są wytrzymałe w obliczu wysokich temperatur, jakie panują w saunie. Na rynku można spotkać się przy tym z rozwiązaniami w różnych kolorach, choć najpopularniejszym typem są prawdopodobnie drzwi do sauny w kolorze brązowym.

Ponadto wielu entuzjastów domowej sauny decyduje się na drzwi wykonane ze szkła hartowanego, które wykazuje się zwiększoną wytrzymałością. Takie rozwiązanie służy i dobrze prezentuje się przez lata.

Warto zwrócić uwagę również na specyfikę elementów, jakie idą w parze z drzwiami do sauny. Ważne jest między innymi tworzywo bazowe ościeżnicy. Optymalne rozwiązanie to na przykład drewno olchowe, które dobrze reaguje na wahania wilgotności.

drzwi do sauny zewnętrzne ze szkła

Drzwi do sauny zewnętrzne o oryginalnym wyglądzie

Osoby, które poszukują czegoś więcej niż standardowych czy też minimalistycznych rozwiązań, mogą wybrać do swojej sauny drzwi z oryginalnym motywem. Dużą popularnością cieszą się szklane drzwi z fototapetą w wielu różnych odsłonach.

W ten sposób możesz cieszyć się drzwiami ozdobionymi wzorem lasu, fototapetą ze zwierzętami i nie tylko. Ciekawie prezentują się także drzwi z motywem zimy, drzew czy finezyjnie unoszącej się pary. Wybierając takie rozwiązanie, dopełnisz swoją saunę, tworząc nieszablonową i estetyczną przestrzeń.